Založ si blog

Trochu morbídna realita

„Prepáčte sestrička……to vám tu…..to tu niekto zomrel?“. Tak, toto bola otázka, ktorú sa ma spýtal pacient hneď po tom, ako videl, že spolu s kolegom tlačíme po chodbe veľké plechové „solárium“. Áno, čítate veľmi správne, aj v dnešnej dobe plnej novodobých technológií, vynálezov, samých novôt, ktoré sú zavádzané do kolobehu života…..v niektorých nemocniciach….ak ovšem nejde len o tú našu, fungujú plechové „solária“.
Plechová predpotopná nádoba do ktorej sa vloží telo človeka a odnesie do mraziacich boxov. A tak sa pýtam….kde je úcta k človeku, k ľudskej bytosti, ktorá prežila roky na tomto svete, pracovala, vychovala deti, denno denne bojovala s nástrahami každodenného života, možno sa veľakrát musela popasovať s údelom ťažkého ochorenia, strát a iných vecí…..kde sa vytratila ľudskosť, akýkoľvek druh morálnosti…dôstojnosti, kde???? Ako je vôbec možné, že v dnešnej „pokročilej“ dobe dokážeme zaobchádzať s telom človeka tak, ako sa zaobchádza. Aby sa ušetrilo?Pretože nie sú peniaze ??? Ale nie, peniaze boli, sú aj budú, len sú na iných miestach ako by byť mali.
Verím tomu, že niečo takéto sa číta veľmi neľahko…obzvlášť, keď si človek predstaví svojho blízkeho, príbuzného. Smutné však je, že práve takáto situácia je v mnoých slovenských nemocniciach krutou a skutočnou realitou, ktorá je na denno dennom poriadku.
Ďalšou vecou na zamyslenie, pri ktorej človeku postáva rozum je fakt, že túto prácu vykonávajú tí, ktorí by to robiť rozhodne nemali. Podľa informácií pracovníkov pohrebnej služby je známy fakt, že oni si za naloženie a vyloženie človeka účtujú poplatky, čo je samozrejmé kedže je to náplňou ich práce. Avšak v nemocnici tento druh aktivity určite nespadá do náplne ani kompetencií zdravotníckych pracovníkov….ale….treba šetriť, veď sme na Slovensku, takže etríme kde sa dá, veď čo je na tom, že veľakrát s vyše 100 kg osobou manipulujú 3 ženy, ktoré či chcú či nie, urobiť to musia. Čo z toho, že veľakrát ide o mladé dievčatá, ktoré prichádzajú o kríže, platničky, chcú v budúcnosti zasvätiť život rodine deťom,….dá im snáď primár, riaditeľ…alebo pán minister náhradné diely ktoré budú vyhovovať telu ženy, aby boli schopné priviesť na svet dieťa???

Je to na zamyslenie, škoda len, že tí, čo by sa zamýšľať mali, si sedia v teple svojich kancelárií, diktujú nezmyselné zákony pri pití kávičky a nemajú ani poňatia o tom ako veci v reáli fungujú.

Peter Kresák

Most-Híd navrhne na ústavného sudcu svojho poslanca

17.12.2018 20:47

Poslanci parlamentu by mali voliť kandidátov na sudcov ÚS na schôdzi, ktorá sa začne 29. januára 2019.

Gabriela Matečná

Matečná: Neviem, čo chce kontrolovať misia europarlamentu na Slovensku

17.12.2018 19:30

Europoslanci z výboru CONT sú na kontrolnej návšteve na Slovensku do 19. decembra.

Anna Donáthová, maďarsko, protest

Orbánovízia je po nadčasoch ďalším terčom hnevu

17.12.2018 19:17

Otrocký zákon, ako odporcovia nazývajú novelu zákonníka práce, odštartoval dávno nevídanú vlnu protestov proti vláde Viktora Orbána.

Ukraine Russia

Od začiatku ruskej agresie zahynulo 2914 ukrajinských vojakov, tvrdí Porošenko

17.12.2018 19:03

Ozbrojený konflikt na Ukrajine vypukol pred štyrmi rokmi.

4listok

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1091x
Priemerná čítanosť článkov: 1091x

Autor blogu

Kategórie

Archív